bílé řešení volného času

BÍLÉ ŘEŠENÍ VOLNÉHO ČASU

Po uplynutí prvního měsíce nového roku se zdá, že situace kolem pandemie nám zatím běžný život, na který jsme zvyklí, neumožní. Stále zůstávají zavřené restaurace, hotely, lyžařská střediska a prakticky téměř všechny příležitosti pro trávení volného času.

Není vše ztraceno.
Pokud využijeme toho, co nám zbývá a co nám nabízí aktuální roční období, lze si užít plno sportovních i volnočasových aktivit. Řešení se může skrývat i pod pojmem „bílá stopa“. Ano, běžky! Mnozí je možná nenávidíme z lyžařských kurzů, kdy na sebe v nevhodném počasí nalepovaly koule sněhu anebo naopak, podkluzovaly na zledovatělém povrchu při jakémkoliv pokusu o pohyb vpřed. Ovšem pokud se od toho všeho oprostíme, zjistíme, že jde o naprosto skvělé řešení, jak si užít zasněžené hory a ještě přitom sportovat s prohlídkou lokalit, která bychom bez běžek těžko navštívili. A navíc, na běžkách nemusíme nutně „běžet“. Stačí pohyb na nich pojmout jen jako procházku. Tento článek prosím vnímejte jako impuls. Chceme jím říct, že nemusíme sedět doma u televize a zoufat jaké by to bylo, kdybychom mohli to co dříve.

Šumava je kousek a je to řešení.
Míst, která na Šumavě stojí zato navštívit, je plno. Desítky kilometrů běžeckých stop v západní části Šumavy, v okolí Modravy a Železné Rudy, jsou Vám k dispozici a zdarma. Sněhové podmínky jsou vynikající a dle dlouhodobějších předpovědí budou i nadále.

Sázka na osvědčené.
Z osvědčených míst a tras, kde se na bílou stopu můžete spolehnout, je určitě rozsáhlá síť kolem Železné Rudy. Divočejší a méně obydlená místa zase nabídne síť stop kolem Modravy. Osvědčené a nepříliš náročné jsou trasy z Kvildy k pramenům Vltavy nebo na Březník. Náročnější třeba na Poledník. Překrásná je trasa z Kvildy na Bučinu a Knížecí Pláně. Zasněžené šumavské pláně nabízejí opravdu bohatý arzenál běžeckých možností. Velmi dobře si můžete svou stopu a tím pádem i tip na výlet vybrat, například kliknutím na odkazy níže, které jsme pro vás vybrali. Všichni věříme, že příští sezóna bude už zase jako dříve. Ale třeba právě ta letošní, omezená, koronavirová, ve vás rozhostí nové vášně: toulky na běžkách.

Tak buďte zdraví a na běžkách ahoj! 😊

http://www.cestujemesumavou.cz/bezecke-lyzovani-na-sumave

https://www.kamzasnehem.cz/lyzovani/sumava

https://www.sumavanet.cz/stopy-bezky.asp