covid19

Covid-19 aneb jak zachytit všechny aktuální informace kolem

Základní informace o probíhající koronavirové pandemii máme patrně všichni. Určitě se Vám stalo, že někdo tvrdí, že slyšel „to“, druhý zase, že zaslechl „ono“. Faktem je, že informace, které každý den přichází se významně hromadí a můžeme začít ztrácet přehled.
Jak se vyznat v aktuálních opatřeních a kde načerpat ověřené informace?
Poradíme Vám, kde můžete zjišťovat celou řadu aktuálních informací, které jsou oficiální a věrohodné.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Ministerstvo zdravotnictví zřídilo na své webové prezentaci speciální podstránku, která se věnuje pouze současné situaci kolem Covid-19. Naleznete zde plno odpovědí, rad a informací jako například aktuální vývoj pozitivně testovaných osob, aktuální zprávy k cestování, seznamy odběrových míst, informace o aplikaci e-rouška, aktuální opatření, informace o „Chytré karanténě“ a spoustu dalšího.

www.koronavirus.mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

Státní zdravotní ústav

Státní zdravotní ústav je příspěvkovou organizací ministerstva zdravotnictví. Na jeho webových stránkách naleznete celou řadu aktuálních dat týkajících nejen České republiky a ale i dalších států.

www.szu.cz

Státní zdravotní ústav

 

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje

Chceme-li mít informace, které již prošly geografických sítem, tedy informace, které se týkají našeho okolí, vstupte na webový portál Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje. Získáte ucelený přehled o aktuální situaci v Plzeňském kraji včetně důležitých telefonních čísel na infolinky, kde podle místa bydliště obdržíte veškeré informace, jak dále postupovat.

www.khsplzen.cz

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje

 

WHO – Světová zdravotnická organizace

A pokud byste snad potřebovali informace globální, nelze pominout jednu z nejdůležitějších zdravotnických organizací světa. I zde jsou hned na úvodní stránce k dispozici čísla, grafy a také informace o probíhajících vývojích očkovacích vakcín. S absencí českého jazyka si lámat hlavu nemusíte, pokud ve svém prohlížeči (např. Google Chrome) nastavíte automatický překlad, drtivá většina textu se vám přeloží do češtiny.

www.who.int

WHO